Krátké představení Athén

Vítáme vás na tomto cestovatelském webu o Athénách (nebo Aténách – oboje je správně). Jedná se nejenom a hlavní město Řecka, ale také o nádherný přístav, který se stal kolébkou evropské kultury a vzdělanosti. Díky tomu v Aténách a v jejich blízkosti nalezneme nejenom nádherné pláže, ale i památky staré tisíce let. Zejména bájná akropole s mnoha chrámy, která ční nad městem, patří mezi jeden ze světoznámých symbolů tohoto města.

Athény se rozkládají na poloostrově Attika poblíž Sarónského zálivu. Dnešní Athény jsou ale také moderní metropolí a s okolními městy, jako je například přístav Pireus, vytvářejí aglomeraci s více než třemi miliony obyvatel. I přes rozsáhlou modernizaci si Athény stále udržely svůj historický ráz a atmosféru. O tom, jak bohatá je zdejší kulturní tradice se můžete přesvědčit už jenom z faktu, že je zde na 130 divadel. To je víc, než ve víc jak dvojnásobně velkém Londýně.

Athény mají také nádherná a skvěle vybavená sportoviště. Aby také ne, když zde vznikl svátek sportu – Olympijské hry. Konaly se zde nejenom ty první novodobé v roce 1892, ale také první hry nového milénia v roce 2004. Athény jsou úchvatným městem, které stojí za to navštívit. A sami obyvatelé to vědí a hodně jich z turistického ruchu žije, takže budou na vaší případnou návštěvu připraveni. Spousta nových zážitků a komfortu tak v Athénách čeká jenom na vás!

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist