Athény do nejmenšího detailu

V tomto krátkém článku bychom vám chtěli představit jeden výborný program, který vám může hodně pomoci až se vydáte do Athén na dovolenou. Všichni víme jak je obtížné orientovat se v cizím městě a to obzvláště, když se jedná o milionovou metropoli. Dopravní síť bývá spletitá a jednotlivá zajímavá místa od sebe i desítky kilometrů.

Pokud nemáte dobrého průvodce, tak budete většinou odkázáni na různé mapy. Těch je samozřejmě spousta a různých druhů od turistických plánků až po mapy metra a dopravní sítě. Žádná z těchto map ale nemůže nahradit šikovný prográmek Google Earth. Jedná se o mapy Googlu zabalené do elegantní aplikace, kde si kromě samotných map můžete zobrazit desítky dalších vrstev. A to nejenom od těch ryze praktických jako dopravu, počasí nebo hotely a restaurace, ale i spousta zajímavých dalších materiálů. Například fotky z Panoramia, videa z youtube, 3D obrázky, popisky z Wikipedie, muzea nebo místa spojené s významnými osobnosti.

Třešničkou na dortu je pak zobrazení budov v 3D modelech. Takto zpracováno je velká část objektů v centru a prakticky veškeré významné památky, které jsou vypiplaný skutečně do nejmenšího detailu. Tyto památky si tak můžete prohlédnout tak zblízka, jako byste je navštívili ve skutečnosti.

Google Earth je zkrátka výborný mapový program pro všechny cestovatele, který vám můžeme jedině doporučit. Stáhnout si ho můžete přímo z oficiálních stránek.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist