Nákupní Voukourestiou Street

Bukurešťská ulice (Voukourestiou Street ) v centru Athén je jednou z nejznámějších nákupních ulic v Athénách. Dlouhou tradicí je, že právě zde najdete to absolutně nejluxusnější, nejvýstřednější a samozřejmě i nejdražší zboží v celých Athénách. Voukourestiou Street se nachází v centru bezprostředně náměstí Syntagma a také parlamentu. Ostatně celá čtvrť Kolonaki je známá svými vybranými obchůdky a butiky.

Kdyby vás zajímalo něco málo z historie, které není nijak barvitá, tak dnešní jméno ulice získala v roce 1913 a to na počest Bukurešťské dohody. Tou skončila druhá balkánská válka. V roce 1950 se zde začali objevovat první obchůdky s populárním americkým a evropským zbožím hned vedle obchůdků se zlatem a šperky. Zprvu to tak bylo jedno z prvních míst, kde se i obyčejní Řekově mohli dostat k luxusnímu západnímu zboží. Voukourestiou Street je tak jedním ze symbolů luxusního nakupování pro celé generace.

Důležitá je samozřejmě nejenom Voukourestiou Street, ale i okolní ulice. Hlavně Stadiou Street , Amerikis Street a Panepistimiou Street. Společně uzavírají budovu bývalého armádního akciového fondu, která byla přestavěna na víceúčelové centrum Attica. Nachází se zde ústředí banky Pireus, tři divadla, kavárny, lázně a nádherná nákupní pasáž, která spojuje rovnoběžné Voukourestiou a Amerikis Streets.

Pokud by vás zajímalo na jaké butyky zde můžete narazit, tak jsou to například: Baccarat, Bally, Bulgari, Burberry, Cartier, Chopard, Dior, Dolce & Gabbana, Hermès, Louis Vuitton, Prada, Ralph Lauren, Salvatore Ferragamo, Tod se, Van Cleef & Arpels

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist