Řecká mentalita aneb na co být připraven

Typický Řek se od typického Čecha hodně liší svojí mentalitou a chováním. Jak je typické pro většinu jižanských národů i Řekové jsou hodně otevření, bezprostřední a temperamentní. Jako takový tak platí za velmi pohostinné a vlídné hostitele. Dalo by se říci, že jsou i velmi srdeční a rádi vám budou věnovat svůj čas, který tady neměří na peníze. I když nenechte se zmýlit i přesto jsou Řekové výbornými obchodníky, kteří vědí jak prodat to co nabízejí. Hodně Řeků dokáže také z fleku mluvit o téměř čemkoliv, aby také v Řecku nebyly tak dobří řečníci, když zde vznikla rétorika.

Nelekejte se tedy, až někde narazíte na vášnivě se hádající páry nebo skupinky lidí. Řekové velmi rádi diskutují a to prakticky na jakékoliv téma. A i když se vám bude zdát tempo jejich rozmíšky závratné, tak věřte, že se ani nemusí jednat o hádku, ale o „rozhovor“ na nějaké naprosto banální téma. S temperamentem souvisí i leckdy dost divoká gestikulace nebo dotýkání během diskuse. Každopádně pokud se do takové diskuse s Řekem dostanete, tak si nic neberte osobně. Případně buďte připraveni odpovídat na všemožné doplňující otázky.

Další typicky Řeckou vlastností v jejich mentalitě je úcta k rodině. Řecko má na procenta obyvatel jeden z největších počet sezdaných párů v Evropě a přitom má jednu z nejnižších rozvodovostí. Často zde žije i několik generací pohromadě. Od ženy se očekává, že se bude starat o domácnost, děti i (pra)rodiče. Řekové mají velmi rádi děti. Nic se tedy nedělají z jejich hluku nebo divokosti. I když je tak typická řecká mentalita hodně odlišná od té naší středoevropské, přesto je dovolená zde díky typické zdejší přívětivosti velmi příjemná. Dobrá zpráva je, že díky turistům jsou i Řekové zvyklý na „středoevropské“ bručouny.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist